Черно море отмъкна точка от Славия в последната секунда

Дата: 09/08, 22:57

снимки: chernomorepfc.bg

sportal.bg

Отборите на Славия и Черно море завършиха наравно 1:1 в мач от пръвия кръг на новия сезон на efbet Лига. “Моряците” стигнаха до точката буквално в последната секунда на срещата, когато резервата Стефан Велев изравни. Преди това в началото на мача Андреа Христов бе открил в полза на “белите”.

През миналия сезон варненци си тръгнаха с трите точки от гостуването си на "белите", след като се наложиха с минималното 1:0. Във Варна пък двата тима не излъчиха победител и направиха нулево реми.

Общата статистика е на страната на Славия. Софиянци имат 45 победи, срещу 36 успеха за "Моряците" и 31 равенства. В столицата "белите" са дори още по-категорични - 31 успеха, 14 равенства и само 11 загуби. Така те изглеждат фаворити поне на хартия.

Резултатът бе откирт от домакините още в петата минута. Тогава при едно центриране от ъглов удар Андреа Христов се извиси над защитата и засече с глава кълбото във вратата на Иван Дюлгеров.

Малко по-късно гостите можеха да изравнят. Бърза атака на "моряците" изведе Исмаил Иса на чиста позиция, но ударът му бе право в Антонис Стергиакис.

В края на полувремето пък Георги Йомов на два пъти можеше да отбележи второ попадение за "белите", но се забави при отиграванията и не успя да реализира.