Необитаема къща в центъра на Враца се срути преди минути, видя първо репортер на агенция BulNews.
Опожарената в средата на септември 2016 година сграда, която се намира на метри от училище „Христо Ботев“ и Здравната каса, рухна пред погледите на десетки очевидци.
В старата къща е родена известната цигуларка Светла Буюклийска, която от началото на 90-те години свири във филхармонията на Лас Палмас де Гран Канария на Канарските острови.
В последните години обаче постройка бе обитавана от цигански фамилии и заприличала на коптор, а след големия пожар сградата стана още по-опасна.
Врачани многократно са сигнализирали институциите за риска от срутване, но до момента нямат отговор и информация за предприети действия от тяхна страна.
Днес и малкото останало от къщата се сгромоляса, а юристът Любомир Ганчев благодари на Бог, че за минути се е разминал със сериозни травми. Пред репортер на медията ни Ганчев обясни, че е минал покрай опасната сграда минути преди да се срине на тротоара.
По думите на живеещите в квартала пък, минута преди да рухне къщата от там е преминал друг човек, чийто късмет го е спасил от сигурна смърт.
Хората призовават отговорните институции да се самосезират, а от общината да изпратят екип, който да обезопаси съборетината и да разчисти тротоара.
ВЪВ ВРЪЗКА С ИЗГОТВЕНИЯ ОТ ГЕРБ ЗАКОН ЗА ЦЕНЗУРА НА МЕДИИТЕ В ИНТЕРНЕТ СПИРАМЕ ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПИСАНЕ НА КОМЕНТАРИ БЕЗ АВТОР В САЙТА!
ЗА ДА КОМЕНТИРАТЕ СТАТИЯТА, МОЛЯ, РЕГИСТРИРАЙТЕ СЕ ЗА СЕКУНДИ ТУК - https://petel.bg/registration.html
Бърни Сандърс събра $ 4 млн. за 12 часа
Дата: 21/02, 01:53
Обсъдиха мерки за ограничаване на пластмасата за еднократна употреба
Дата: 21/02, 01:25
Венецуела забрани на корабите на напускат пристанищата на страната
Дата: 21/02, 01:12
21 февруари 1958 г. - Създават символа на мира
Дата: 21/02, 00:31