Спартак удари Монтана и дръпна с 5 точки на върха във Втора лига. На една победа е от елита

Дата: 27/04, 15:15

Снимка: Булфото, архив

Спартак (Варна) продължава успешното си представяне във Втора блига като в мач от 30-ия кръг победи с 1:0 у дома Монтана. Единственият гол реализира Даниел Начев в 79-ата мин. С този успех "соколите" дръпнаха с пет точки пред втория Септември и с цели девет пред третия Марек, срещу който обаче има по-добри показатели в преките двубои. Така при успех в следващия кръг срещу Черноморец в Балчик в четвъртък (2 май) варненци официално се завръщат в елита. Почти сигурно е, че тимът на Росен Кирилов ще успее и да удържи първото място във втория ешелон до края на сезона, която бе и целта, обявена от самия треньор.

Двата тима стартираха двуостро мача, като атаки имаше и към двете врати. Още в 4-ата Ангел Грънчов пропусна да засече опасно центриране от пряк свободен удар. Последваха няколко нападения, които обаче не доведоха до нищо опасно. В 12-ата минута Филип Ежике стреля от малък ъгъл, но кълбото излезе в аут, пише "Спортал".

6 минути по-късно Ивей Ромееш опита късмета си от дистанция, но право в ръцете на Васил Симеонов. В 22-ата минута Франк Есума се оказа непокрит във вратарското поле и след центрира получи перфектна възможност да засече топката. Нападателят на гостите стреля директно от въздуха, но топката премина високо над напречната греда.

Последваха минути, в които не се случи нищо интересно и до края на полувремето гол не падна. Така двата тима се оттеглиха при равен резултат на почивката.

Второто полувреме започна с добра ситуация за варненци, след като Ахмед Ахмедов се оказа на добра позиция, но ударът му бе блокиран от защитник на Монтана. Последва натиск на домакините и в 51-ата минута Васил Симеонов трябваше да прави спасяване след опасен удар с глава на Семенив. Веднага след това обаче бе вдигнат флаг за засада.

В 69-ата минута гостите останаха с човек по-малко. Антон Тунгаров удари в гръб Дани Начев без топка и това накара главният съдия да изгони футболиста на гостите, като му показа втори жълт и съответно червен картон. Численото предимство даде импулс на Спартак и домакините успяха да открият резултата в 80-ата минута. Атанас Зехиров стреля от границата на пеналтерията, но ударът му бе блокиран. Топката все пак попадна в Даниел Начев, който с добър шут преодоля стража и вкара за 1:0.

Спартак: 89. Никола Виденов, 9. Мехмед Сабри, 44. Ангел Грънчов, 6. Александър Цветков, 31. Дмитро Семенив, 5. Йоан Бауренски, 45. Даниел Начев, 10. Румен Руменов, 14. Ивей Ромееш, 81. Атанас Зехиров, 29. Ахмед Ахмедов;

Монтана: 30. Васил Симеонов, 15. Богдан Костов, 5. Денис Динев, 14. Димитър Буров, 4. Никола Борисов, 24. Емил Янчев, 23. Антон Тунгаров, 6. Франк Есума, 9. Филип Ежике, 20. Кевин Беманга, 11. Стивън Кирилов.